انشا

انشا درباره امام زمان (عج)

در این مطلب از سایت موضوع، انشا درباره امام زمان (عج) برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

✍انشا درباره امام زمان (عج)✍

مقدمه:
امام زمان، یازدهمین و آخرین امام شیعیان، فرزند امام حسن عسکری (ع) و حضرت نرجس خاتون است. ایشان در سال 255 هجری قمری در شهر سامرا به دنیا آمدند.

بدنه:
امام زمان، پس از شهادت پدر بزرگوارشان، در سن پنج سالگی، به امامت رسیدند. ایشان به دلیل شرایط سیاسی آن زمان، مجبور به غیبت شدند.
غیبت امام زمان، به دو بخش صغری و کبری تقسیم می‌شود. غیبت صغری، از زمان شهادت امام حسن عسکری (ع) تا سال 329 هجری قمری ادامه داشت. در این دوره، چهار نائب خاص امام زمان، به عنوان رابط میان ایشان و شیعیان فعالیت می‌کردند.
غیبت کبری، از سال 329 هجری قمری آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد. در این دوره، امام زمان، در غیبت هستند و تنها به صورت غیرمستقیم، با شیعیان ارتباط دارند.
شیعه، معتقدند که امام زمان، زنده و منتظر فرصتی برای ظهور هستند. ایشان، در زمان ظهور، جهان را پر از عدل و داد خواهند کرد و حکومت عدل مهدوی را برقرار خواهند کرد.
امام زمان، امید و آرزوی شیعیان در سراسر جهان هستند. ایشان، نماد عدالت، صلح و آزادی هستند و شیعیان، همواره منتظر ظهور ایشان هستند.

انتظار برای ظهور امام زمان:
انتظار برای ظهور امام زمان، یکی از مهم‌ترین آموزه‌های دین اسلام است. شیعیان، معتقدند که ظهور امام زمان، حتمی است و در آینده نزدیک، اتفاق خواهد افتاد.
انتظار برای ظهور امام زمان، یک انتظار فعال است. شیعیان، در طول دوران غیبت، باید به آمادگی برای ظهور بپردازند. این آمادگی، شامل آمادگی‌های فردی و اجتماعی است.

آمادگی‌های فردی برای ظهور، شامل مواردی مانند:

شناخت امام زمان
عمل به احکام دینی
تقوی و پرهیز از گناه
اطاعت از ولایت فقیه

آمادگی‌های اجتماعی برای ظهور، شامل مواردی مانند:

تلاش برای ایجاد جامعه‌ای عادل و صلح‌آمیز
مبارزه با ظلم و ستم
نشر معارف دینی

شیعیان، با آمادگی برای ظهور، زمینه‌های ظهور امام زمان را فراهم می‌کنند و در تحقق حکومت عدل مهدوی، سهیم می‌شوند.

نتیجه گیری:
امام زمان، امید و آرزوی شیعیان در سراسر جهان هستند. ایشان، نماد عدالت، صلح و آزادی هستند و شیعیان، همواره منتظر ظهور ایشان هستند. انتظار برای ظهور امام زمان، یک انتظار فعال است که شامل آمادگی‌های فردی و اجتماعی می‌شود.

امیدواریم که این انشا مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

3.2/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا