انشا

انشا درباره شگفتی های آفرینش

در این مطلب از سایت موضوع، انشا درباره شگفتی های آفرینش برای شما آماده نموده ایم. امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

✍انشا درباره شگفتی های آفرینش✍

مقدمه:
دنیای ما پر از شگفتی است از آسمان آبی و خورشید تا گل های رنگارنگ و حیوانات دوست داشتنی، همه چیز در این دنیا زیبا و شگفت انگیز است.

بدنه:
یکی از شگفتی های آفرینش، وجود حیات است. اینکه چگونه از هیچ، چیزی به وجود آمده است، سؤالی است که ذهن انسان را قرن ها به خود مشغول کرده است. اما ما می دانیم که خداوند، خالق همه چیز است و اوست که زندگی را به همه موجودات بخشیده است.
تنوع حیات در جهان، بی نظیر است میلیون ها گونه گیاهی و جانوری در جهان وجود دارند که هر کدام، ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند از کوه های بلند و دریاهای عمیق گرفته تا حیوانات کوچک و بزرگ، همه و همه نشان از عظمت خداوند دارند.
نظم و هماهنگی جهان، یکی دیگر از شگفتی های آفرینش است. همه چیز در جهان، هماهنگ و منظم کار می کند. حرکت سیارات، چرخش زمین به دور خورشید، چرخه آب، چرخه حیات و … همه و همه نشانه ای از نظم و هماهنگی جهان هستند.
زیبایی جهان، یکی از شگفتی های آفرینش است از زیبایی گل ها و پرندگان گرفته تا زیبایی کوه ها و دریاها، همه و همه نشان از زیبایی جهان دارند خداوند، جهان را با این همه زیبایی و ظرافت خلق کرده است تا ما از آن لذت ببریم.
قدرت خداوند، یکی از شگفتی های آفرینش است اینکه خداوند چگونه توانسته است جهان هستی را با این همه عظمت و زیبایی خلق کند، سؤالی است که ذهن انسان را به تحسین وا می دارد. خداوند، خالق همه چیز است و قدرت او بی نهایت است.
آفرینش، هدیه ای بزرگ از سوی خداوند به انسان است هدیه ای که باید قدردان آن باشیم و از آن لذت ببریم بیایید با هم از زیبایی های جهان لذت ببریم و شگفتی های آفرینش را تحسین کنیم.

یک داستان درباره شگفتی های آفرینش:
روزی روزگاری، پسر بچه ای به نام علی بود که خیلی کنجکاو بود. او همیشه دوست داشت درباره جهان اطراف خود چیزهای جدیدی یاد بگیرد.
یک روز، علی با پدرش به پارک رفت. آنها در پارک، گل های رنگارنگ، پرندگان زیبا و حیوانات دوست داشتنی را دیدند. علی از دیدن این همه زیبایی خیلی خوشحال شد.
علی به پدرش گفت: «پدر، این همه زیبایی از کجا آمده است؟»
پدر علی گفت: «این همه زیبایی از سوی خداوند آمده است خداوند، خالق همه چیز است و اوست که جهان را با این همه زیبایی خلق کرده است.»
علی از شنیدن این حرف خیلی خوشحال شد او فهمید که جهان هستی، هدیه ای بزرگ از سوی خداوند است.
علی تصمیم گرفت که همیشه قدردان زیبایی های جهان باشد و از آنها لذت ببرد.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا